O nás

Aqua Aerobic cvičení

Co je aqua aerobic?

Aqua aerobic je aerobní cvičení ve vodě. Je zaměřený na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu 4 až 42 krát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly.
Vodní prostředí má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Oproti ostatním formám aerobicu je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím nejúčinněji chrání nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém.

Přednosti AQUA AEROBICU:

 1. až 4x rychlejší redukce váhy než na suchu
 2. nedochází k přetěžování kloubů a páteře
 3. maximální tepová frekvence je ve vodě o 10 – 15% nižší než na suchu, což je velmi pozitivní pro kardiovaskulární systém
 4. rehabilitační účinky
 5. pohyb ve vodě navozuje fyzické i psychické uvolnění
 6. odpor vody umožňuje trénink svalové síly i vytrvalosti
 7. nedochází k přetížení vašich svalů
 8. díky tlaku vody na povrch těla dochází k masážnímu efektu, který přispívá k lepšímu odbourávání podkožního tuku, formování postavy a k prevenci celulitidy
 9. jednoduché začlenění jedinců různé výkonnosti i pohybových zkušeností
 10. voda odvádí 25krát více tepla než plynné prostředí (nepotíme se)

Na lekcích se můžete setkat s prvky z těchto vodních disciplín:

AQUA FITNESS – posilování s pomůckami

            Jedná se o hodinu aqua aerobicu, kde ke cvičení využíváme pomůcky. Cvičení s pomůckami pomáhá k efektivnějšímu vytvarování těla a významně přispívá k prevenci problémů zad a ke správnému držení těla.

Pomůcky nám pomáhají zvětšit odpor vody a jejich výhody spočívají v efektivnějším zpevnění těla, umožňují mnohem efektivnější individuální zlepšení rovně zdatnost, zlepšují adaptaci těla na zátěž, přispívají k rychlejšímu rozvoji svalové síly a vytrvalosti, při posilování ve vodě nedochází ke svalové horečce, lekce se mohou účastnit začátečníci i pokročilí, je to ideální posilovací cvičení po sportovních úrazech.

DEEP AQUA AEROBIC – cvičení v hluboké vodě

OJEDINĚLÁ LEKCE V PRAZE

(cvičíme POUZE na bazénu Tyršův dům)

              Aqua aerobic v hluboké vodě se začal cvičit cca před 10 lety v USA – jako rehabilitace pro sportovce a pro udržování jejich fyzické kondice. V současné době je cvičení v hluboké vodě určeno široké veřejnosti – všem věkovým i výkonnostním kategoriím.

Jedná se o tzv. „bezdotekové“ cvičení, tedy zcela bez nárazů – nezatěžuje klouby, kosti ani páteř. Ke cvičení se používají tzv.“nadnášecí pásy“. Pás se upíná přes hrudník a díky němu vás voda nadnáší, nohy se nedotýkají dna, tělo je ponořeno po krk. Při cvičení se využívá odporu vody (tvarování, zpevnění a rehabilitace). Díky hydrostatickému vztlaku vody dochází ke snížení krevního tlaku a tím ke zlepšení srdečního oběhu. Voda má také blahodárné hojivé účinky na šlachy, klouby a svaly.

Cvičení v hluboké vodě můžete využít k:
– redukci hmotnosti
– vytvarování a zpevnění postavy
– zlepšení svalové síly a vytrvalosti
– k urychlení rehabilitace po úrazech nebo operacích

Přidat se k nám můžete kdykoliv – cvičení zvládnou všechny věkové i váhové kategorie. Cvičení je vhodné i pro seniory a neplavce.

AQUA KICK BOX – bojové styly ve vodě

               Aqua kick box, neboli „AKB“ je energeticky účinné a zábavné aerobní cvičení ve vodě, obsahující kopy, údery a jejich kombinace. Cvičíte vlastní silou proti odporu vody nebo využíváte pomůcky, jako např. aqua destičky“. Bojové techniky jsou čerpány ze suchozemského kick boxu, taekwonda nebo tchai-chi.

AQUA JOGGING – běh ve vodě

V porovnání s během na suchu nebo jízdou na kole na pevném povrchu při něm nedochází k žádným nárazům, a díky tomu se velmi šetří klouby a páteř. Je ideální pro lidi s nadváhou, kteří normální běh provozovat nemohou, ale i pro ty, kteří si chtějí dát pořádně do těla či obměnit aqua fitness aktivity.

Aqua jogging má celou řadu výhod:

 • klouby, kolena, kyčle, vazy, šlachy jsou ve vodě chráněny před poškozením
 • při běhu ve vodě pracují především svalové skupiny nohou, trupu a paží
 • zvyšuje svalovou sílu a vytrvalost
 • je ideální pro redukci váhy, při běhu ve vodě spálíte více kalorií než při srovnatelné zátěži na suchu
 • má rehabilitační účinky, uvolňuje svalové napětí
 • udržuje a zvyšuje mobilitu a pružnost těla, zlepšuje koordinaci a fyzickou rovnováhu

AQUA RELAX – aqua fitness program

           Prvky z Aqua relaxu zařazujeme vždy aktuálně a to PO DOMLUVĚ s klienty do lekcí pouze v bazénech s teplou vodou. Jedná se o kombinaci efektivního posilování, protažení celého těla a relaxace ve vodě s využitím prvků z jogy. Teplá voda přispívá k tělesnému a psychickému uvolnění, odstraňuje stres a celkově stimuluje organismus.

Kromě příjemného protažení celého těla nabízí také účinnou pomoc při redukci váhy, umožňuje jemné procvičení kloubů bez zatížení, podporuje proudění lymfy. Voda má navíc velmi příjemný relaxační účinek – jako by z nás smyla všechny problémy a nepříjemné pocity.

Zdravotní účinky:
– příznivě ovlivňuje srdeční činnost
– pomáhá cvičit správné dýchání a zvětšuje kapacitu plic
– účinně tonizuje svaly celého těla
– podporuje lymfatický systém
– není vyvíjen nežádoucí tlak na klouby
– zvyšuje se fyzická kondice těla
– spalují se tuky

AQUA PILATES

Prvky z Aqua pilatesu zařazujeme vždy aktuálně a to PO DOMLUVĚ s klienty do lekcí pouze v bazénech s teplou vodou. Jedná se o cviky z klasického pilatesu upravené pro vodu, pomalé, jednoduché, zdravotně-rehabilitační cvičení, zaměřené na hluboký stabilizační systém a core, vyrovnává svalové dysbalance, zpevňuje svaly a přispívá ke správnému držení těla.