Aqua aerobic Hana Dolenská


DEEP AQUA AEROBIC

Aerobní cvičení v hluboké vodě

Kdy a kde cvičíme

Aqua aerobic v hluboké vodě se začal cvičit cca před 10 lety v USA - jako rehabilitace pro sportovce a pro udržování jejich fyzické kondice. V současné době je cvičení v hluboké vodě určeno široké veřejnosti - všem věkovým i výkonnostním kategoriím.

Jedná se o tzv. "bezdotekové" cvičení, tedy zcela bez nárazů - nezatěžuje klouby, kosti ani páteř. Ke cvičení se používají tzv."nadnášecí pásy". Pás se upíná přes hrudník a díky němu vás voda nadnáší, nohy se nedotýkají dna, tělo je ponořeno po krk. Při cvičení se využívá odporu vody (tvarování, zpevnění a rehabilitace). Díky hydrostatickému vztlaku vody dochází ke snížení krevního tlaku a tím ke zlepšení srdečního oběhu. Voda má také blahodárné hojivé účinky na šlachy, klouby a svaly.

Cvičení v hluboké vodě můžete využít k:

- redukci hmotnosti
- vytvarování a zpevnění postavy
- zlepšení svalové síly a vytrvalosti
- k urychlení rehabilitace po úrazech nebo operacích

Cvičební hodina trvá 60 min (intenzivní cvičení v rychlejším tempu, posilování+relaxace). Jedná se o velmi jednoduché cviky bez choreografií.

Přidat se k nám můžete kdykoliv - cvičení zvládnou všechny věkové i váhové kategorie. Cvičení je vhodné i pro seniory a neplavce.


Aktuality | Kdy a kde cvičíme | Sobotní akce | Akce na víkend | E-shop
Napište nám | Kontakt

design by jfk All rights reserved 2011